Types in de Homeopathie - Vereniging Homeopathie Spring naar content

Types in de Homeopathie

Types in de Homeopathie

Een homeopathisch middel wordt gekozen op het totaalbeeld aan klachten en symptomen van een persoon. Daarbij horen lichamelijke klachten, maar ook een mentaal en emotioneel beeld. Wat is jouw ontwikkelingsstadium en welk homeopathisch middel past hierbij?

Hieronder lees je een serie artikelen over Types in de Homeopathie.

Het Carbo vegetabilis-type: ‘Behoefte aan zuurstof’

Carbo vegetabilis is een prachtig homeopathisch middel dat regelmatig gegeven wordt aan mensen bij wie problemen met de opname van zuurstof aan de orde zijn. Onvoldoende opname van zuurstof kan leiden tot vermoeidheid, verwardheid of benauwdheid.

Het Carbo vegetabilis-type: ‘Behoefte aan zuurstof’
Lees verder

Het China officinalis-type: ‘Het is nu eenmaal zo, ik zit vast’

China officinalis past bij mensen die het gevoel hebben dat ze zwak zijn, en dat andere mensen of de omstandigheden hen de loef afsteken. Doordat andere mensen of omstandigheden hen zoveel hinderen, kunnen ze hun ambities niet waarmaken.

Het China officinalis-type: ‘Het is nu eenmaal zo, ik zit vast’
Lees verder

Het Bryonia alba-type: ‘Werk, werk, werk’

Bryonia past bij mensen die angst hebben voor verlies, met name voor tekort komen of het kwijtraken van financiële zekerheid. De aandacht en energie gaan volledig uit naar zijn/haar werk, en naar het verdienen van geld. Vaak ontstaan problemen met ontspannen.

Het Bryonia alba-type: ‘Werk, werk, werk’
Lees verder

Het Aurum metallicum-type: ‘Ik heb gefaald in mijn plicht’

Aurum metallicum past bij mensen die de lat heel hoog leggen voor zichzelf. Zij nemen hard werken, plichtsbesef, verantwoordelijkheidsgevoel en perfectionisme uiterst serieus. Ze hebben de neiging om alles wat ‘moet’ voor te laten gaan op ontspanning en plezier.

Het Aurum metallicum-type: ‘Ik heb gefaald in mijn plicht’
Lees verder

Het Ammonium carbonicum-type: Wat is mij allemaal aangedaan?

Ammonium carbonicum past bij mensen die langdurig het gevoel ervaren onheus bejegend te zijn; door andere mensen of door hun situatie in het leven. Ze zijn bozig, hebben weinig energie en zijn snel vermoeid.

Het Ammonium carbonicum-type: Wat is mij allemaal aangedaan?
Lees verder

Het Alumina-type: Wie ben ik

Alumina past bij mensen wiens identiteit of individualiteit is weggenomen. Wiens ontwikkeling zodanig is onderdrukt dat hij zichzelf is kwijtgeraakt. Vaker zien we dit beeld bij mensen die dement worden.

Het alumina-type: Wie ben ik?
Lees verder

Echinacea purpureaHelp je mee de homeopathie in Nederland toegankelijk te houden?

 

Word dan lid van de Vereniging Homeopathie!

 

Als lid ontvang je:

 

Meer informatie

Attentie: In verband met onze feestdagensluiting worden bestellingen die na dinsdag 22 december zijn geplaatst en betaald vanaf 6 januari verzonden.