06-09-2016 Medische basiskennis verplicht voor homeopaat

Medische basiskennis verplicht voor homeopaat
Klassiek homeopaten aangesloten bij een beroepsvereniging zijn verplicht om voor 1 januari 2017 hun medische basiskennis (MBK) te halen. Dit is een verplichting gesteld vanuit de zorgverzekering. Therapeuten die geen medische basiskennis gevolgd hebben of hiervan zijn vrijgesteld worden vanaf 1 januari 2017 niet meer vergoed door de zorgverzekeraar. Dit betekent overigens niet dat dit minder goede therapeuten zijn. Alle homeopaten aangesloten bij een beroepsvereniging beschikken over een opleiding op hbo-niveau. Het niveau van de medische en psychische vakken bij de gevolgde hbo-opleiding ligt een stuk hoger dan bij de medische basiskennis gesteld door de zorgverzekeraar.
 
Ben je op zoek naar een klassiek homeopaat die wordt vergoed door je zorgverzekering, dan kun je dit het beste navragen bij je homeopaat. Mocht je twijfelen, dan kun je het lidmaatschapsnummer van de beroepsvereniging opvragen en dit controleren bij je zorgverzekeraar.

Recent nieuws

Nieuwsarchief