BLOGS VAN HORTUS ALKMAAR - Vereniging Homeopathie Spring naar content

BLOGS VAN HORTUS ALKMAAR

Blog van Hortus Alkmaar

Hortus Alkmaar

De Hortus van Alkmaar staat in volle bloei!

De Hortus van Alkmaar staat in volle bloei! Ik bedoel de planten. Alom zijn bloemen aanwezig. Hier komen de bezoekers op af. Nu zijn wij mensen geen ongenode gasten. De bloemen zijn helemaal niet in ons geïnteresseerd.

Lees verder
Hortus Alkmaar

30 april: Walpurgisnacht

Walpurgisnacht, genoemd naar de heilige Walburga, is van oorsprong een voorchristelijk feest, dat wordt gevierd in de nacht van 30 april op 1 mei. Volgens het volksgeloof komen in die nacht heksen uit alle hoeken en gaten tevoorschijn om feest

Lees verder
Hortus Alkmaar

Rembert Dodoens

Behoort Rembert Dodoens tot uw kennissenkring? Mogelijk is hij bij u bekend als Rembertus Dodonaeus. Dat is zijn naam in het Latijn. Hij is in het jaar 1517 geboren en 68 jaar later overleden. U kunt hem dus alleen maar kennen uit de literatuur.

Lees verder
Hortus Alkmaar

Heksenkruid met hondenpisgeur

Een plant die in de herfst bijzonder opvalt is bilzekruid (Hyoscamus niger). Deze in Nederland bedreigde plant komt alleen voor in de kalkrijke duinstreek en in het rivierengebied. In deze tijd vallen de vruchtdozen op, die schuin

Lees verder
Hortus Alkmaar

Hortus Alkmaar even ‘wereldnieuws’

In de loop van de maand april gebeurde er iets opvallends bij Hortus Alkmaar. Via de webshop komen er wekelijks vele zadenbestellingen binnen, maar ineens kwamen er tientallen bestellingen per dag voor Artemisia annua (zomeralsem) binnen.

Lees verder
Hortus Alkmaar

Een netelige tekst!

In deze tijd zal het niet zo zijn dat de grote brandnetel in de urine wordt gelegd om een prognose met betrekking tot je gezondheid te stellen. Bleef de netel een dag en een nacht groen, dan was het een teken van spoedige genezing.

Lees verder
Hortus Alkmaar

Madeliefjes

Tijdens wandelingen in de eerste maand van het kalenderjaar vallen kleine geel met witte bloempjes op in het gras. Madeliefjes groeien in allerlei gazons en aangelegde grasvelden. In het wild kan het groeien in open plekken in het bos en aan de

Lees verder
Hortus Alkmaar

Leven in seizoenen

De zomerse warmte maakt plaats voor de herfstige natheid. In deze dagen dalen regendruppels neer en doordringen de bodem. Watervoorraden worden aangevuld. De bomen zullen er blij mee zijn. Paddenstoelen nog meer. De vruchtlichamen verschijnen

Lees verder
Hortus Alkmaar

Rode zonnehoed (Echinacea purpurea)

Bij Hortus Alkmaar staat alles er prachtig bij. Een plant die er altijd uitspringt in deze tijd van het jaar is rode zonnehoed, een echte zomerplant én een van de bekendste planten in de homeopathie.

Lees verder
Hortus Alkmaar

Grote biodiversiteit in Hortus Alkmaar

Hortus Alkmaar is een botanische tuin van bijna 2 hectare waar meer circa 700 soorten geneeskrachtige planten in een semi-natuurlijke omgeving groeien. Een biologische kruidentuin die met respect voor de natuur door medewerkers en vrijwilligers

Lees verder

Echinacea purpureaHelp je mee de homeopathie in Nederland toegankelijk te houden?

 

Word dan lid van de Vereniging Homeopathie!

 

Als lid ontvang je:

 

Meer informatie

Attentie: In verband met onze feestdagensluiting worden bestellingen die na dinsdag 22 december zijn geplaatst en betaald vanaf 6 januari verzonden.