BLOGS VAN HORTUS ALKMAAR - Vereniging Homeopathie Spring naar content

Blog van Hortus Alkmaar

Hortus Alkmaar

Heksenkruid met hondenpisgeur

Een plant die in de herfst bijzonder opvalt is bilzekruid (Hyoscamus niger). Deze in Nederland bedreigde plant komt alleen voor in de kalkrijke duinstreek en in het rivierengebied. In deze tijd vallen de vruchtdozen op, die schuin

Lees verder
Hortus Alkmaar

Hortus Alkmaar even ‘wereldnieuws’

In de loop van de maand april gebeurde er iets opvallends bij Hortus Alkmaar. Via de webshop komen er wekelijks vele zadenbestellingen binnen, maar ineens kwamen er tientallen bestellingen per dag voor Artemisia annua (zomeralsem) binnen.

Lees verder
Hortus Alkmaar

Een netelige tekst!

In deze tijd zal het niet zo zijn dat de grote brandnetel in de urine wordt gelegd om een prognose met betrekking tot je gezondheid te stellen. Bleef de netel een dag en een nacht groen, dan was het een teken van spoedige genezing.

Lees verder
Hortus Alkmaar

Madeliefjes

Tijdens wandelingen in de eerste maand van het kalenderjaar vallen kleine geel met witte bloempjes op in het gras. Madeliefjes groeien in allerlei gazons en aangelegde grasvelden. In het wild kan het groeien in open plekken in het bos en aan de

Lees verder
Hortus Alkmaar

Leven in seizoenen

De zomerse warmte maakt plaats voor de herfstige natheid. In deze dagen dalen regendruppels neer en doordringen de bodem. Watervoorraden worden aangevuld. De bomen zullen er blij mee zijn. Paddenstoelen nog meer. De vruchtlichamen verschijnen

Lees verder
Hortus Alkmaar

Rode zonnehoed (Echinacea purpurea)

Bij Hortus Alkmaar staat alles er prachtig bij. Een plant die er altijd uitspringt in deze tijd van het jaar is rode zonnehoed, een echte zomerplant én een van de bekendste planten in de homeopathie.

Lees verder
Hortus Alkmaar

Grote biodiversiteit in Hortus Alkmaar

Hortus Alkmaar is een botanische tuin van bijna 2 hectare waar meer circa 700 soorten geneeskrachtige planten in een semi-natuurlijke omgeving groeien. Een biologische kruidentuin die met respect voor de natuur door medewerkers en vrijwilligers

Lees verder
Hortus Alkmaar

Gezonde planten door de eeuwen heen

We dragen allemaal het verleden met ons mee. Mijn verleden gaat terug naar mijn oma’s en opa. Daar kan ik iets over vertellen en iets over schrijven. Om verder terug te keren in de geschiedenis heb ik de literatuur nodig. Dan wordt dat verleden

Lees verder
Hortus Alkmaar

Cursus EHBO en homeopathie bij Hortus Alkmaar

Afgelopen weekend was ik gevraagd, samen met mijn collega’s van het Homeopaten Collectief Noord-Holland om iedere dag een lezing van ongeveer 25 minuten te verzorgen over homeopathie en de overgang. Dit tijdens de gezondheidsbeurs in Utrecht.

Lees verder
Hortus Alkmaar

Adopteer een stukje homeopathisch erfgoed

Hortus Alkmaar, een tuin die van onschatbare waarde is voor de homeopathie, dreigt te verdwijnen. De grond waarop deze unieke tuin, met de grootste collectie biologisch geteelde geneeskrachtige planten van Nederland, gevestigd is wordt binnenkor

Lees verder

Echinacea purpureaHelp je mee de homeopathie in Nederland toegankelijk te houden?

 

Word dan lid van de Vereniging Homeopathie!

 

Als lid ontvang je:

 

Meer informatie