17-03-2017 Vitamine D goedkoopste oplossing tegen sterfte

Vitamine D goedkoopste oplossing tegen sterfte

Stilaan is het duidelijk geworden dat vitamine D-supplementen een aanzienlijke rol hebben in de preventie van ziekten. Volgens William Grant van het gezondheidscentrum SUNARC (San Francisco) zal een verdubbeling van de vitamine D-concentratie in het bloed tot een verlaging van algemene sterfte van 7% tot 17% leiden.
Die schatting bekwam Grant door te kijken naar het verminderde risico op vele ziekten dankzij voldoende vitamine D-concentraties: hart- en vaatziekten, kanker, infecties, diabetes, tuberculose, de ziekte van Alzheimer, Parkinson-dementie, multiple sclerose enzovoort.

"Verhoging van de vitamine D-waarde zal de meest rendabele manier zijn om globale sterfte terug te dringen, want vitamine D is erg goedkoop met amper bijwerkingen door suppletie en/of via zonlicht", zegt William Grant.
Vitamine D maken we aan via het zonlicht, maar veel mensen komen veel te weinig in contact met zonlicht.

Recent nieuws

Nieuwsarchief