19-01-2017 Gember onderdrukt menstruatiepijn

Gember onderdrukt menstruatiepijn

Vrouwen die dagelijks gember eten, hebben minder last van menstruatiepijn. Dat concluderen onderzoekers uit Zuid-Korea op basis van een uitgebreid literatuuronderzoek. De onderzoekers vonden in totaal vier studies relevant voor dit onderwerp. Hun statistische analyse kwam uit op een sterke daling van de pijn wanneer gember de eerste drie tot vier dagen van een menstruatie ingenomen wordt.

De vrouwen namen geen extract, maar doodgewone gemberpoeder. De dosering varieerde van 750 tot 2000 mg naargelang de studie (een derde theelepel tot een volle theelepel). De onderzoekers zagen geen verschil in doeltreffendheid tussen de verschillende doseringen. Wel is het verstandig om met de laagste dosering te beginnen en naargelang de behoefte de dosering te verhogen.

Recent nieuws

Nieuwsarchief